ADRES I KONTAKT STRONA GŁÓWNA
WITAMY KIM JESTEŚMY? W CO WIERZYMY ZBORY W POLSCE NABOŻEŃSTWA GALERIA KONTO KOŚCIOŁA KAZANIA WYDARZENIA Uwolnienia od duchów nieczystych i uzdrowienia EWANGELIA W 3 MINUTY - VIDEO ARTYKUŁY Jak Zostać Zbawionym? WALKA DUCHOWA W UMYŚLE BÓJ PRZYCIWKO ZŁYM DUCHOM! Zbroja Boża KIEDY WSZYSTKO IDZIE ŹLE: NA PRZYKŁADZIE JOBA Złoczyniec Na Krzyżu Co Pan Jezus chciał powiedzieć kiedy mówił: "Nie dawajcie psom tego, co święte?" ATRYBUTY TRÓJCY ŚWIĘTEJ W BIBLII Rzeczy które nienawidzi Bóg i są dla niego obrzydliwością SZTUKA MILCZENIA MAŁY ARTYKUŁ O MODLITWIE DO ZMARŁYCH, O ZMARŁYCH I O SPIRYTYŹMIE NIEBO I PIEKŁO! Czyściec??? BLUŹNIERSTWO PRZECIW DUCHOWI NAUKA O DUCHU ŚWIĘTYM JAK SŁUCHAĆ BOŻEGO GŁOSU? Nauka o Przebaczeniu CHRZEST W WODZIE OSKARŻENIE KRZYŻA SZABAT DARY I SŁUŻBY W KOŚCIELE CZY CHRZCIĆ DZIECI? HOMEOPATIA - OKULTYZM W SŁUŻBIE MEDYCYNY - TWÓJ DUCHOWY WYBÓR, CZĘŚĆ I HOMEOPATIA - OKULTYZM W SŁUŻBIE MEDYCYNY - TWÓJ DUCHOWY WYBÓR – CZĘŚĆ II DZIESIĘCINA Wieczerza Pańska Kościół żyjący w Woli Bożej CO TO JEST POKUTA? CIAŁO, DUSZA I DUCH DLACZEGO KOBIETY NIE MOGĄ BYĆ PASTERZAMI? Czy Jezus miał rodzonych braci i siostry? MODLITWA W DUCHU - Czym jest modlitwa w Duchu? VIDEO DLA WIERZĄCYCH RÓŻNE VIDEO BARDZO CIEKAWE VIDEO PASTOR ANTERO KACZAN Adres i Kontakt JAK ZIDENTYFIKOWAĆ SEKTĘ Świadectwa Ciekawe linki Facebook Pastor Antero Kaczan FACEBOOK ZBÓR W WARSZAWIE FACEBOOK ZBÓR W LUBLINIE FACEBOOK ZBÓR W ZAMOŚCIU
Szybki kontakt

JAK SŁUCHAĆ BOŻEGO GŁOSU?

JAK SŁUCHAĆ BOŻEGO GŁOSU?

W tym temacie zobaczymy jeden z naważniejszych kierunków w życiu chrześcijanina: W jaki sposób mogę słuchać, rozpoznać Boży głos i przyjąć właściwe prowadzenie?

Na początku usuńmy wszystkie skrajności i uczmy się Bożego Słowa z równowagą. W takim razie jest parę osób, które nie wiedzą czy Bóg naprawdę mówi do nich czy nie. Oni nigdy nie mają odwagi aby podjąć jakąkolwiek decyzję. Oni nigdy nie mają pewności w niczym. Jedną ze skrajności jest “głuchota duchowa”, a w drugą “doskonale słyszący duchowo”. Ci “doskonale słyszący” przychodzą do ciebie i mówią: “Bóg powiedział mi abym uczynił to czy tamto”. Wtedy po jakimś czasie zobaczymy w tej osobie czyny które są sprzeczne z tymi które miały być zlecone przez Boga. “Bóg mówił mi aby już nie czynić tego i tamtego”. Z pewnością będzie bardzo trudno uwierzyć, że Bóg dał jakiekolwiek zalecenie dla tej osoby. W takim razie mamy już dwie skrajności: tych którzy słyszą za dużo i tych nic nie słyszących. Te dwie skrajności są bardzo problematyczne.

Jest taka potrzeba aby słuchać i rozpoznać Boży głos. Bóg mówi do nas w różny sposób. 5 Mojżeszowa 5.24; Hebrajczyków 1.1-2.

Bez wątpliwości na świecie istnieją różne głosy (języki); i każde z tych głosów ma swoje zadanie. Jeżeli ja nie razumiem pewnego języka, będę cudzoziemcem dla tego który mówi, i on będzie cudzoziemcem dla mnie. 1 Koryntian 14:10-11.

My wiemy, że w tych czasach istnieją różne głosy na świecie i nawet twój. Naukowcy mówią, że mówimy w myślach do samych siebie ponad 120 słów na minutę. Mamy jeszcze inne głosy które dotykają naszego życia: telewizja, filmy, wiadomości, media, kaznodzieje, pastorzy, bracia i siostry, ludzie ze świata i jeszcze demony. Pośród tych wszystkich głosów jest również Boży głos. Teraz zwróć uwagę na ten werset “Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, ale pokoju. Jak we wszystkich zborach świętych” 1 Koryntian 14:33

To jest śmieszne, ponieważ badając wszystkie wydarzenia teraźniejsze, możemy zauważyć że wielu ludzi jest zagmatwanych jeżeli chodzi o słuchanie Bożego głosu. Świat jest zagmatwany, kościóły są zagmatwane, nauczyciele i pastorzy są zagmatwani. To jest charakterystyczną rzeczą w naszych czasach. Na dzień dzisiejszy mamy więcej informacji w jednym dniu niż nasi pra pra dziadkowie w całym ich życiu. Jeżeli jest wojna, trzęsienie ziemi, odkrycia naukowe itd. natychmiast się dowiadujemy o tym. Jak obserwujemy istnieją różne głosy, które często do nas mówią.

W jaki sposób będziemy mieć powodzenie, wychowywać dobrze nasze dzieci, rozpoznać naszą służbę, nasze powołanie bez słuchania Bożego głosu?

1 Królewska 19:11-13. “Rzekł więc do niego: Wyjdź i stań na górze przed Panem. A oto Pan przechodził, a wicher potężny i silny, wstrząsający górami i kruszący skały szedł przed Panem; lecz w tym wichrze nie było Pana. A po wichrze było trzęsienie ziemi, lecz w tym trzęsieniu ziemi nie było Pana. Po trzęsieniu ziemi był ogień, lecz w tym ogniu nie było Pana. A po ogniu cichy łagodny powiew. Gdy go Eliasz usłyszał, zakrył płaszczem swoją twarz, wyszedł i stanął u wejścia do pieczary, a wtedy doszedł go głos: Co tu robisz, Eliaszu? (BW)

Wszyscy wiemy jak wielkim mężem Bożym był Eliasz, ale w tej sytuacji widzimy Eliasza uciekającego. Był on zagmatwany, w pewnym sensie zawiedziony, niezachęcony, opuszczony, wystraszony. Żadna osoba nie jest zwolniona od tych rzeczy, nawet wielki mąż Boży. Bóg zawołał Eliasza i przyszedł potężny wicher, trzęsienie ziemi i ogień, ale Boga nie było w żadnych z tych rzeczy. Wyobraź sobie Eliasza w tym niezwykłym momencie.

Przez to słowo Bóg uczy nas bardzo ważnej rzeczy. Bóg nie rywalizuje ze złem i z zagmatwaniem. Po tym wszystkim zamieszaniu, nastała cisza i przyszedł Bóg z łagodnym powiewem. Ta sytuacja pokazuje nam wnętrze Eliasza (burzliwe, niesforne). Kiedy Eliasz znalazł pokój w swoim duchu, dopiero posłuchał Bożego głosu. Niemożliwe jest słuchać Bożego głosu jeżeli jesteś wzburzony, niespokojny w swoim wnętrzu. Pamiętaj, istnieją różne głosy w dzisiejszych czasach.

Teraz zobaczymy parę sposobów, które Bóg wykorzystuje aby komunikować, mówić do nas:

1. Jana 12:28-29 – GŁOS SŁYSZALNY – W tym tekście czytaliśmy, że wszyscy słyszeli, ale wielu nie rozpoznawało. Mówili, że było brzmienie, anioł. Więc, Pan Jezus i Jan rozpoznawali, że to był słyszalny Boży głos.

2. Dzieje Ap. 8:29 – DUCH ŚWIĘTY – Przez ten sposób często Bóg mówi do nas . Do naszego ducha.

3. Mateusza 1:20 – W ŚNIE – Bóg mówił do Józefa poprzez sen. W każdym razie, są ludzie którzy często popadają w skrajności, mówiąc że każdy sen daje Bóg. To jest bardo niebezpieczne, ponieważ my nie jeteśmy kierowani przez sny, ale poprzez Ducha Świętego, Słowo Boże.

4. Dzieje Ap. 11:27-28 – PROROK – Ten punkt jest rzeczywistością, Bóg może używać kogoś aby nam prorokował, ale tutaj mamy ten sam problem jak w powyższym punkcie. Ludzie którzy biegają za prorokami, chcą być kierowani przez nich poprzez proroctwo. To jest bardzo niebezpieczne. Jedno proroctwo nie od Boga może ciebie zabić na zawsze albo możesz zboczyć od Bożej prawdy.

5. 2 Piotra 1:18-19 – BIBLIA – W tym tekście, Piotr mówi o księgach proroków aby potwierdzić moment, że on słyszał słyszalny Boży głos na świętej górze. To znaczy, że nic nie może być sprzeczne z Biblią. Słowo Boże jest podstawą do wszystkich innych sposobów w jakich Bóg do nas mówi. Nie może być ono sprzeczne. Módl się, potem czytaj Biblię a Bóg może dać tobie odpowiedź na twój problem czy na twoje pytanie. 2 Tymoteusza 3.14-17.

6. Mateusza 3:1-3 – GŁOSZENIA – Bóg mówi poprzez kaznodziejów, pastorów, nauczycieli. Skrajnością jest myśleć, że tylko w taki sposób Bóg mówi do nas. Niestety są jeszcze inne osoby które popadły w poważną skrajność mówiąc, że Bóg mówi do osoby tylko przez własnego pastora. Myślenie w taki sposób jest ślepotą duchową i dodatkowo brak poznania Biblii.

7. Dzieje Ap. 7:30-31 – SPOSÓB NADPRZYRODZONY – W tym fragmencie czytamy o Mojżeszu i krzaku płonącym ogniem. Mojżesz zbliżył się do krzaka aby zobaczyć i w tym momencie Bóg przemówił. Bądź wrażliwy na Boga i oczekuj nadprzyrodzonych wydarzeń. Jeżeli widzisz Bożą rzekę w swoim życiu, nurkuj...

8. Dzieje Ap. 5:19-20 – ANIOŁ – W dzisiejszych czasach wielu ludzi ma doświadczenia w tym temacie, ponieważ aniołowie istnieją i to jest rzeczywistość. Ale również w tym temacie są skrajności, niektórzy ludzie wszędzie widzą aniołów i jest to rezultatem tylko i wyłącznie emocji a nie rzeczywistych doświadczeń. Potrzebne jest posiadanie daru rozróżniania duchów, ponieważ nawet szatan może udawać anioła światłości.

9. 2 PIOTRA 2:15-16 – OŚLICA – Sytuacja ta oznacza, że Bóg mówi do nas w jaki sposób chce, używa kogo chce albo czego chce i kiedy chce. 4 Mojżeszowa 22.21-35.

Dobrze, po tym wszystkim w dalszym ciągu pozostaje pytanie. W jaki sposób dowiedzieć się czy głos pochodzi od Boga czy nie?

Kiedy Bóg chce mówić do ciebie, On najpierw chce abyś ufał Mu i miał pewność. W każdym bądź razie będzie On używał więcej niż jednego sposobu aby przemówić do ciebie. Wiele razy może On potwierdzić to co mówił wcześniej. Na przykład, jeżeli mówił do ciebie przez sen, może On potwierdzić to używając proroctwa przez kogoś. Przyjście potwierdzenia może trwać dni, miesiące a nawet lata. Nieważne ile czasu ważne, że Bóg potwierdzi to. Bóg chce aby twoja wiara wzrastała i aby On mógł wykonać wszystkie obietnice i Jego powołanie do twojego życia. Pamiętaj ważną rzecz tam gdzie jest zamieszanie i zamotanie - to nie jest Bóg. Bóg nie bawi się tobą, mówiąc: “Idź tam”!, a potem “Choć tutaj”!

Nie ufaj własnym zdolnościom aby słuchać Boga, ufaj Bożym zdolnościom aby mówił do ciebie.

W miłości Jezusa Chrystusa pastor Antero Kaczan

Polityka plików cookies